A radikális adócsökkentés valójában radikális adóemelés
A múltkor bátorkodtam kiszámolni mit is jelent ez a radikális adócsökkentés rám nézve. Most már utólag kár keseregnem, ugyanis azt hiszem, nem kellett volna belemenni ilyesféle fejtegetésekbe… (inkább fejtettem volna meg a keresztrejtvényt az újságban). Ugyanis, egyáltalán nem tetszett, amit találtam. Olyannyira, hogy elfogott a düh, és hogy könnyítsek a lelkemen, gondoltam megosztom másokkal is.
Íme:
Nem fogok hozsannázni, ódákat zengeni a kormányról vagy ilyesmi… Úgyhogy nem nehéz kitalálni, hogy én a vesztesek oldalán állok. Attól tartok az a szomorú hírem van, hogy rajtam kívül sokan vannak ezzel így. A radikális adócsökkentés annyira jó lesz, hogy azt elképzelni sem tudtuk azelőtt.
Aki eddig 80 000 forintot vitt haza, az eztán csak 70 000-et fog.
Számoljunk csak! Évente 120 000 forintot vesznek el tőle. (Kérek minden olvasót, hogy a tizedes jegyeken ne vesszünk össze.
De mondok jobbat, az idei átlagjövedelem, adó nélkül 209 000 forintra rúgott, a jövedelmek középértéke pedig mindössze 180 000 forintra. Utóbbit kell nagyon megjegyezni, hiszen ez azt jelenti, hogy a dolgozók felének a jövedelme nem éri el a 180 000 forintot. Abból aztán lejön az adó, és akkor még ugyebár meg kell élni valahogy.
Mit akarok ezzel a sok számmal én mondani?
Kiszámoltam azt is, hogy mikortól jár jól az ember, az Orbán-kormány radikális adócsökkentésével.
A 226 000 Forintot keresőknél már 96 forinttal több marad a borítékban, tehát mindenki, aki többet kap ennél az összegnél, az jól jár.
Most legyünk résen! Azt mondtuk, hogy a dolgozó emberek fele 180 000 forintnál kevesebbet keres. Viszont jól járni csak az fog, aki 226 000-nél többet kap, tehát egy szűk kisebbség.
Magyarán szólva ez mind-mind azt jelenti, hogy a többség kárán a kisebbség nyerészkedik. Az a kisebbség, akinek nincsenek mindennapos megélhetési gondjai. Az a kisebbség, aki magas keresete okán pont, hogy nem szorulna állami segítségre. Tehát a radikális adócsökkentés valójában radikális adóemelést jelent a többség számára.
Kinek az oldalán áll Orbán Viktor? Tetszik, nem tetszik, a nemzeti együttműködés rendszere a kisebbségben lévő vagyonosoknak kedvez, a többséggel szemben.
Ne feledjük az örökérvényű mondást:
A többség nem lehet kisebbségben!
Utolsó kommentek